Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Z Warszawy w Karkonosze i Góry Izerskie, czyli nowa trasa Hopera

12-09-2023

22 października 2023 r. to termin startu przejazdów z Warszawy w Karkonosze i Góry Izerskie. Atrakcyjne destynacje, takie jak Świeradów-Zdrój, Karpacz, Szklarska Poręba, Wrocław są teraz w zasięgu warszawiaków prosto spod drzwi domu. Warszawa zaś staje się dostępna w formule adres-adres dla mieszkańców Sieradza, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Oleśnicy i Legnicy. Bilety już w sprzedaży!

Trzy uzdrowiska: Świeradów-Zdrój, Cieplice Śląskie-Zdrój (Jelenia Góra) i Szczawno-Zdrój (od 13.01.2024 r.) pojawiły się w naszej ofercie adres-adres dla mieszkańców stolicy, Łodzi, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego i Skierniewic. Również mieszkańcy wielu mniejszych miejscowości na odcinku Warszawa-Łódź-Wrocław mogą zamówić dojazd do Świeradowa-Zdroju, Jeleniej Góry i Szczawna-Zdroju prosto spod drzwi swojego domu.

Z Warszawy do Świeradowa-Zdroju i Cieplic Śląskich-Zdroju

Ponad 250-letnia tradycja działalności uzdrowiskowej Świeradowa-Zdroju została zbudowana na bogactwach naturalnych tego miejsca, takich jak wody mineralne i radonowe, świerk i borowina. Z walorów turystycznych Gór Izerskich można korzystać dzięki bogatej infrastrukturze Świeradowa Zdroju: kolej gondolowa na Stóg Izerski, tory saneczkowe i sześć wyciągów narciarskich. Uzdrowiskowa część Jeleniej Góry, czyli Cieplice Śląskie-Zdrój przyciągają kuracjuszy piękną architekturą i termami. To najstarsze uzdrowisko w Polsce posiada lecznicze źródła termalne, których temperatura dochodzi do 90 stopni Celsjusza. 

Świeradów-Zdrój dojazd
 

Wygodny dojazd do Karpacza i Szklarskiej Poręby

Drugim atrakcyjnym górskim regionem, który udostępniamy mieszkańcom Warszawy, Łodzi, Skierniewic i wielu mniejszych miejscowości są Karkonosze. Karpacz i Szklarska Poręba to destynacje, które znajdowały się dotychczas na trasie z Włocławka i Buska-Zdroju. Obecnie uruchamiana trasa daje szansę wygodnie dotrzeć do tych lokalizacji mieszkańcom Mazowsza, Łódzkiego i wschodniej Wielkopolski. Poza oczywistymi walorami górskiej infrastruktury tych miejscowości warto zwiedzić również Miejsce Anomalii Grawitacyjnej czy Muzeum Sportu i Turystyki w Karpaczu oraz Wlastimilówkę i Muzeum Minerałów w Szklarskiej Porębie.
 
Szklarska Poręba dojazd
 

Z Sieradza i Kalisza do Warszawy

Mieszkańcy Sieradza, Kalisza, Ostrowa Wielkopolskiego, Oleśnicy, Legnicy oraz wielu mniejszych miejscowości mogą teraz w łatwy sposób, bez martwienia się o miejsce parkingowe czy taksówkę z dworca. dotrzeć pod dowolny adres w Warszawie. Muzea, sale koncertowe, stadiony, uniwersytety i wiele innych obiektów przyciągają jak magnes rodaków z różnych stron Polski. Z Hoperem jest to możliwe z niemal wszystkich województw, przez które prowadzi 6 naszych tras, łączących stolicę z małymi wioskami, jak i dużymi aglomeracjami, takimi jak Wrocław czy Łódź.