Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Z Bydgoszczy przez Kalisz do Kudowy-Zdroju, czyli nowa trasa Hopera

19-06-2023

1 października rusza nowa trasa z Bydgoszczy przez Kalisz, Wrocław do Ziemi Kłodzkiej. Mieszkańcy Kujaw i wschodniej Wielkopolski zyskali dodatkową opcję wygodnego podróżowania do kłodzkich uzdrowisk, takich jak Kudowa-Zdrój, Polanica-Zdrój czy Lądek-Zdrój. Już teraz możesz zarezerwować przejazd i kupić bilet na nowej trasie. 

Z Kalisza do Kudowy-Zdroju

Dla mieszkańców Kalisza, Turka i Konina, nowa trasa Hoperem otwiera także zupełnie nowe możliwości dotarcia do urokliwych uzdrowisk Ziemi Kłodzkiej. Region ten słynie z pięknych krajobrazów, malowniczych gór i uzdrowiskowych miejscowości. Dzięki Hoperowi, mieszkańcy Kalisza, Turku i Konina mogą teraz wygodnie dotrzeć do takich kłodzkich uzdrowisk jak Lądek-Zdrój, Długopole-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój.

Kudowa-Zdrój SPA
 

Kudowa-Zdrój to jedno z najbardziej znanych uzdrowisk w Polsce, które oferuje bogatą gamę zabiegów zdrowotnych oraz piękne parki i ogrody. Pasażerowie Hopera mogą skorzystać z wód mineralnych, spacerować po Parku Zdrojowym czy odwiedzić Muzeum Zabawek.  Lądek-Zdrój to uzdrowisko znane ze swojego najstarszego parku zdrojowego w Polsce. Mieszkańcy Kalisza, Turku i Konina mogą cieszyć się spacerami po parku, odwiedzić pijalnię wód mineralnych i skorzystać z lokalnych ośrodków spa. 

Polanica-Zdrój słynie z leczniczych właściwości wód mineralnych. Podróżujący z Kalisza, Turku czy Konina mogą wypocząć w tutejszych sanatoria ch, które oferują różnorodne zabiegi relaksacyjne i rehabilitacyjne. Duszniki-Zdrój to uzdrowisko znane przede wszystkim z Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego, który odbywa się w słynnej sali koncertowej Fryderyka Chopina. Podróżujący Hoperem mogą cieszyć się muzyką klasyczną i jednocześnie korzystać z dobroczynnych właściwości miejscowych źródeł.

Duszniki-Zdrój dojazd
 

Długopole-Zdrój to malownicze uzdrowisko otoczone górami i lasami. Oprócz leczniczych wód mineralnych, miejscowość oferuje również liczne szlaki turystyczne, które prowadzą do okolicznych atrakcji przyrodniczych. Dzięki nowej trasie, podróżujący Hoperem z Kalisza, Turku i Konina mają teraz łatwy i wygodny dostęp do tych urokliwych uzdrowisk, gdzie mogą cieszyć się zdrowotnymi właściwościami wód mineralnych, relaksem oraz pięknymi krajobrazami regionu Ziemi Kłodzkiej.

Krotoszyn i Milicz na mapie przejazdów adres-adres

Dla mieszkańców Krotoszyna i Milicza, którzy po raz pierwszy mają dostęp do usług Hopera, nowa trasa stwarza wiele możliwości podróży do atrakcjyjnych destynacji Dolnego Śląska i Kujaw: 

  • Uzdrowisko Inowrocław, znane ze swoich leczniczych właściwości solanki. Można tu skorzystać z licznych sanatoriów i ośrodków spa, oferujących różnorodne zabiegi zdrowotne oraz relaksacyjne.

  • Urokliwe miasto Toruń o bogatej historii i wspaniałej architekturze. Znajduje się tam słynny Ratusz Staromiejski, wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Toruń oferuje również wiele innych atrakcji, takich jak Dom Kopernika, Katedra św. Jana oraz malownicze bulwary nad Wisłą.

  • Popularne uzdrowisko Ciechocinek słynące z leczniczych właściwości solanki. Pijalnie solanki oraz ośrodki spa zapewniają idealne warunki do relaksu i poprawy zdrowia.

  • Wrocław - stolica Dolnego Śląska, pełna uroku i historii. Warto odwiedzić Wrocławską Starówkę z jej kolorowymi kamienicami i słynnym Rynkiem. Miasto oferuje również wiele atrakcji, takich jak Ostrów Tumski z Katedrą św. Jana Chrzciciela, Ogrody Botaniczne czy Hala Stulecia.

  • Kłodzko: urokliwe miasto w Kotlinie Kłodzkiej, otoczone pięknymi górami. Zamek Kłodzki, zbudowany na wzgórzu, jest jednym z głównych punktów orientacyjnych. Pasażerowie mogą również zwiedzić podziemną trasę turystyczną - Kopalnię Uranu "Kletno", gdzie mogą poznać historię wydobycia uranu w regionie, czy park miniatur Minieuroland.
Kłodzko atrakcje
 

Podróżując Hoperem z Krotoszyna i Milicza, mieszkańcy tych miejscowości będą mieli okazję odwiedzić różnorodne atrakcje, zarówno przyrodnicze, jak i historyczne, oraz skorzystać z uroków uzdrowiskowych miejscowości na trasie. Dzięki nowej trasie Hopera podróż od drzwi do drzwi staje się łatwiejsza i bardziej przyjemna, otwierając nowe możliwości do odkrywania regionu Kujaw, Wielkopolski i Dolnego Śląska.

Konin - Szczawno-Zdrój

Również uzdrowiska Ziemi Wałbrzyskiej: Szczawno-Zdrój i Jedlina-Zdrój są teraz dostępne dla mieszkańców Konina, Kalisza i Turku. W Jedlinie-Zdroju Oprócz Parku Zdrojowego i Placu Zdrojowego z Domem Zdrojowym i Pijalnią Wód, warto odwiedzić Pałac Jedlinkę, który jest związany z historią miasta od niepamiętnych czasów. Dla poszukujących aktywnego wypoczynku polecamy Kompleks Active Jedlina oraz Park Aktywności Czarodziejska Góra, gdzie można skorzystać z parku linowego, toru saneczkowego, wyciągu narciarskiego i innych atrakcji.

Szczawno-Zdrój dojazd
 

Szczawno-Zdrój to jedno z najstarszych uzdrowisk na Dolnym Śląsku. Jest to ogromny kompleks, w którego skład wchodzą sanatoria, pijalnia wód leczniczych, jaskinia solna, teatr i Park Zdrojowy. W szczawieńskim uzdrowisku leczy się schorzenia narządu ruchu, górnych i dolnych dróg oddechowych, schorzenia laryngologiczne oraz układu pokarmowego i moczowego. Dla pacjentów dostępne są zabiegi z zakresu hydroterapii, elektroterapii, światłolecznictwa, laseroterapii i fizykoterapii.

Włocławek - Lądek-Zdrój po raz trzeci!

To już trzecia trasa która łączy Kujawy z Ziemią Kłodzką. Pierwsza wiedzie przez Łódź, druga przez Poznań. Nowy kurs przez Kalisz, to nie tylko dodatkowe 8 miejsc dla pasażerów, którzy chcą kupić bilet np. na relacji Włocławek-Lądek-Zdrój, ale również najkrótsza opcja dodarcia Hoperem do kłodzkich uzdrowisk.

Lądek-Zdrój