Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Hoperem na Ponidzie, czyli jak dojechać do Buska-Zdroju i Solca-Zdroju?

02-02-2024

Masz zaplanowany wyjazd do Buska-Zdroju lub Solca-Zdroju? Z nami nie musisz się zamartwiać się jak dotrzeć pod drzwi obiektu sanatoryjnego lub ile kosztuje parking. Jeżeli zamiast spędzania długich godzin za kierownicą własnego samochodu lub wyczekiwania z ciężkimi walizami na dworcu na przesiadkę, wolisz wygodną podróż od drzwi do drzwi to postaw na Hopera!

Nasi kierowcy zabiorą Cię wprost spod drzwi domu dokładnie pod adres sanatorium w Busku-Zdroju czy Solcu-Zdroju. Należy pamiętać, że nie mamy stałego rozkładu jazdy z wytyczonymi przystankami, ponieważ  przebieg trasy jest zależny od pasażerów i ich adresów.

 

Na skróty

 

Dojazd do Buska-Zdroju

Dojazd do Buska-Zdroju jest w naszej ofercie dostępny od 2019 r. Przez ostatnie lata stopniowo rozszerzaliśmy dostępność przejazdów do tego uzdrowiska. Obecnie jest to możliwe z ponad 350 miejscowości w 11 województwach. Warto zaznaczyć, że kuracjusze tego uzdrowiska mogą zakupić bilet będąc w Busku-Zdroju w stacjonarnym punkcie sprzedaży, dzięki współpracy z Biurem Podróży Venus Travel na ul. Leszka Czarnego 1.

Aby sprawdzić, czy z danej miejscowości jest możliwość dojazdu do Buska-Zdroju, należy wejść na stronę hoper.pl/trasy-krajowe/Busko-Zdroj. Tam są zaznaczone wszystkie trasy, które przebiegają przez Busko-Zdrój. Dodatkowo w wyszukiwarce umieszczonej na samej górze strony jest możliwość wpisania miejscowości początkowej i końcowej podróży. W efekcie otrzymamy listę dostępnych przejazdów wraz z orientacyjnymi godzinami rozpoczęcia i zakończenia podróży. Wystarczy kliknąć Kup bilet, aby rozpocząć proces zamawiania przejazdu i sprawdzenia pełnej ceny usługi.
 

Busko-Zdrój

 

Warszawa⇔Solec-Zdrój, czyli jak zaplanować podróż do soleckiego sanatorium

Zanim uruchomiliśmy ofertę przewozową Hopera Solec-Zdrój by skomunikowany tylko z najbliższymi dużymi aglomeracjami i, co za tym idzie, z niewielką ilością mniejszych miejscowości. Uruchamianie kolejnych tras na Ponidzie pozwoliło zmienić ten stan rzeczy, niwelując białe plamy na mapie polskiego transportu.

Wrocław⇔Solec-Zdrój, Warszawa⇔Solec-Zdrój, czy nawet Gdańsk⇔Solec-Zdrój, to są relacje na których obecnie można zamówić bezpośredni dojazd do Solca-Zdroju Hoperem. Oczywiście również mieszkańcy mniejszych miejscowości, w sumie ponad 350, mają możliwość wygodnie planować podróż do Solca-Zdroju w formule door-to-door. Strona hoper.pl/trasy-krajowe/Solec-Zdroj prezentuje aktualną ofertę tras, przebiegających przez to uzdrowisko.

Busko Solec dojazd

 

Dlaczego warto wybrać się do uzdrowisk na Ponidziu? 

Ponidzie zaliczane jest do najbardziej słonecznych regionów w Polsce. Jeśli chcecie zażyć trochę słońca, a przy okazji zadbać o swoje ciało, korzystając z szerokiej oferty zabiegów w buskich i soleckich obiektach sanatoryjnych to wybierzcie podróż w tej rejon. Buskie wody siarkowe są słynne w całej Europie ze względu na wysoki wskaźnik mineralizacji na poziomie 1,4%. Wody te koją nerwy, przynoszą ulgę w bólach stawów oraz mają korzystny wpływ w procesie leczenia osteoporozy. Dodatkowo uzdrowisko Busko-Zdrój posiada również drugi leczniczy typ wód mineralnych. Jest to solanka jodkowo-bromkowa. Poprawia ona krążenie obwodowe oraz wydolność serca, zwiększa odporność, jak również wzmacnia system nerwowy, redukując poziom stresu.

W Solcu-Zdroju można skorzystać z leczenia schorzeń narządów ruchu reumatyczne, ortopedyczno-urazowe, schorzenia układu nerwowego i obwodowego, chorób kobiecych oraz zatruć ciężkimi metalami. Soleckie termy łączą funkcje rekreacji z leczenia uzdrowiskowego. Obiekt wyposażony jest w najsilniejszą na świecie wodą siarczkową.

Tych, którzy chcą skorzystać z dobrodziejstw Buska-Zdroju i Solca-Zdroju zapraszamy do wcześniejszej rezerwacji podróży. Bilet na przejazd Hoperem można kupić online na hoper.plna płatnej infolinii oraz w ponad 600 stacjonarnych punktach sprzedaży, zlokalizowanych we wszystkich województwach: hoper.pl/stacjonarne