Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Dojazd Hoperem do górskich uzdrowisk

14-12-2023

Planujesz turnus w Świeradowie-Zdroju, Lądku-Zdroju lub Szczawnie-Zdroju? Z nami dojazd do górskich uzdrowisk będzie wiele wygodniejszy - dowieziemy Cię pod same drzwi sanatorium. Jeśli nie chcesz prowadzić samochodu przez górskie serpentyny albo wyczekiwać na dworcu, kiedy przyjedzie spóźniony pociąg, to skorzystaj z Hopera!

Bezpiecznie przewieziemy Cię prosto spod drzwi domu bezpośrednio pod adres sanatorium. Dlatego nie mamy stałych przystanków a co za tym idzie rozkładu jazdy i stałego przebiegu trasy. Każdorazowo jest on wyznaczany przez adresy, które przekazują pasażerowie danego kursu.

 

Na skróty

 

Podróż do Świeradowa-Zdroju

Aby wygodnie dojechać do Świeradowa-Zdroju wcale nie trzeba przeszukiwać planerów podróży, takich jak e-podróżnik.pl aby znaleźć najmniej uciążliwe połączenie z przesiadką we Wrocławiu. Nie trzeba również zamawiać taksówki ze świeradowskiego przystanku, martwiąc się czy w oczekiwaniu na taxi uda się schronić przed deszczem pod małą wiatą przystankową. Kierowca Hopera zawiezie wprost do wyznaczonego obiektu, niezależnie czy to będzie Dom Zdrojowy na ul. 3-go Maja, Hotel Zdrojowy na ul. Prusa, Centrum Rehabilitacji na ul Piłsudskiego czy jakakolwiek inna lokalizacja w Świeradowie-Zdroju. 

Również dojazd do położonej u stóp Karkonoszy i Gór Izerskich Jeleniej Góry, gdzie znajduje się uzdrowisko Cieplice Śląskie-Zdrój może odbyć się w wygodnej formie door-to-door. Z Hoperem bezpośredni dojazd do sanatorium na ul. ul. Cervi, na Placu Zdrojowym, ul. Ściegiennego czy Jagiellońskiej jest dużo wygodniejszy niż dźwiganie bagażu i organizowanie przejazdu do celu taksówką.

Dojazd do Jeleniej Góry i Świeradowa-Zdroju jest obecnie dostępny z 9 miast wojewódzkich oraz ponad 230 miast i wiosek na czterech trasach obejmujących województwa: Świętokrzyskie, Małopolska, Śląsk, Opolskie, Dolny Śląsk, Mazowsze, Łódzkie, Kujawsko-Pomorskie i Wielkopolska. Mapę z dokładnym przebiegiem tras można zobaczyć na stronie hoper.pl/trasy

Świeradów-Zdrój dojazd

 

Jak dojechać do Szczawna-Zdroju?

Szczawno-Zdrój leżące u stóp Gór Wałbrzyskich nie jest aż tak popularnym uzdrowiskiem jak te zlokalizowane w Karkonoszach czy Kotlinie Kłodzkiej. Z tej racji również oferta dotarcia tam komunikacją publiczną była bardzo uboga. Włączenie tej destynacji do jednej z naszych tras z Buska-Zdroju w Karkonosze spowodowało pozytywny odzew wśród podróżujących z nami kuracjuszy. Stąd naszym następnym krokiem było uwzględnienie tego uzdrowiska w planowaniu nowych tras w 2023 r. z Włocławka przez Poznań oraz z Bydgoszczy przez Kalisz do Kudowy-Zdroju. Ponadto w styczniu 2024 r. Szczawno-Zdrój zostało dołączone do trasy z Warszawy w Karkonosze. Dzięki temu mieszkańcy 315 miast i wiosek zyskali wygodną formę dojazdu do Szczawna-Zdroju.

Warszawa→Polanica-Zdrój, czyli jak zaplanować dojazd do uzdrowisk kłodzkich

Duże zainteresowanie przejazdami do uzdrowisk kłodzkich spowodowało, że w tym roku powstały nowe trasy obejmujące te destynacje. Trasa z Warszawy przez Łódź i Częstochowę oraz z Bydgoszczy przez Toruń i Wrocław zapewniły na wielu nowych kuracjuszy wygodny dojazd do sanatorium w Kudowie-Zdroju, Polanicy-Zdroju, Dusznikach-Zdroju, Długopolu-Zdroju i Lądku-Zdroju. Warszawa→Polanica-Zdrój czy Warszawa→Duszniki-Zdrój stały się relacjami dostępnymi dla poszukujących turnusu uzdrowiskowego w górach w wielu miejscowościach Mazowsza, Kujaw, Łódzkiego i Śląska.

polanica-zdrój
 

Dlaczego warto wybrać się do górskich uzdrowisk? 

Górski klimat ma niewątpliwie korzystny wpływ na nasze zdrowie. Piękne górskie pejzaże, infrastruktura turystyki górskiej oraz szeroki wachlarz zabiegów leczniczych powoduje że uzdrowiska zlokalizowane w górach przyciągają również turystów na komercyjne turnusy. W efekcie zaplanowanie podróży Hoperem do Świeradowa-Zdroju, czy Lądka-Zdroju wymaga rezerwacji z większym wyprzedzeniem. Aby sprawdzić dostępność miejsc należy na stronie hoper.pl wyszukać odpowiednie połączenie i kliknąć Kup bilet. Po podaniu adresów będzie można zweryfikować dla ilu jeszcze pasażerów są wolne miejsca na danym kursie.

Aby poznać wszystkie uzdrowiska, do których można dojechać Hoperem należy zapoznać się z publikacją: Wyjazd do sanatorium? Hoperem!