Wznowiliśmy trasę z Opola prze Łódź, Toruń nad morze. Dzięki niej mieszkańcy opolszczyzny i zachodniej części Łódzkiego mają możliwość wygodnej podróży Hoperem do Gdańska, Sopotu, Gdyni aż po Karwię.
Początek nadmorskiej trasy ulokowany jest w pięknych Górach Stołowych, w Kudowie Zdrój. Nowa oferta podóży obejmuje swoim zasięgiem całą ziemię kłodzką, w tym Duszniki-Zdrój, Polanicę-Zdrój, Długopole-Zdrój, Bystrzycę Kłodzką, Lądek-Zdrój, Kłodzko i Złoty Stok. Dzięki temu mieszkańcy Łodzi i wielu mniejszych miejscowości województwa łódzkiego w tym Wielunia, Sieradza, Pabianic, Zgierza i Kutna mają możliwość nie tylko letniego wypoczynku nad morzem, ale także wczasów w jednym z urokliwych kurortów ziemi kłodzkiej.
Trasa z Łodzi prowadzi przez Kujawy i zlokalizowane tam bardzo popularne miejscowości uzdrowiskowe: Ciechocinek i Wieniec-Zdrój. Ucieszy to na pewno mieszkańców opolszczyzny i zachodniej częsci Łódzkiego, którzy do tej pory nie mieli możliwości dotarcia Hoperem ani nad morze, ani na Kujawy. Z Torunia trasa prowadzi przez Grudziądz, Trójmiasto, aż do Władysławowa i Karwi, udostępniając podróżującym Hoperem 100 km polskiego wybrzeża. Szczegółowy przebieg całej trasy można znaleźć tutaj. Pierwsze przejazdy na tym odcinku odbędą się 8 lipca.
Oprócz ziemi kłodzkiej i Kujaw niewątpliwą atrakcją tej trasy, w sezonie wakacyjnym, jestPobrzeże Kaszubskie. Poza wieloma atrakcjami Gdańska, Gdyni i Sopotu, podróżni mają możliwość wypoczynku w wielu nadmorskich miejscowościach, takich jak Rumia, Rewa, Puck, Wejherowo, Władysławowo, Jastrzębia Góra czy Karwia.
Sercem Gdyni jest Skwer Kościuszki, którego niewątpliwą atrakcję stanowi statek-muzeum Dar Pomorza. Ten żaglowiec zasłynął jako pierwszy w dziejach polskiej bandery handlowej, który opłynął dookoła świat. W tym samym miejscu odnajdziemy jeszcze okręt Błyskawica, kuter piracki, zabytkowe kamienice, budynki Dowództwa Marynarki Wojennej i pomnik upamiętniający 100-lecie Marynarki Wojennej RP.
Mówią, że Rewa to mekka windsurfingu. Jej unikalna forma brzegowa sprawia, że wody Zatoki Puckiej w jej okolicy nie są poddawane zakłóceniom wiatru. Takie położenie umożliwia przyjezdnym swobodne uprawianie sportów wodnych tj. żeglarstwo, windsurfing i kitesurfing. Po drugiej stronie znajdującego się tutaj, ponad kilometrowego cypla, nawet przy bardzo mocnym wietrze, woda pozostaje nie wzburzona. Rozpoczynającym przygodę z surfowaniem bardzo obszar płytkiej wody ułatwia żmudne treningi. Poszukujący zadumy i refleksji historycznej z kolei zainteresują się na pewno Aleją Zasłużonych Ludzi Morza i Krzyżem Morskim usytuowanymi w pięknej scenerii na początku Cypla Rewskiego.
Sprawdź przebieg trasy na mapie przewozów krajowych.