Pomożemy Ci zaplanować podróż i kupić bilet Chcesz kupić bilet:

Wyjazd z Poznania do Kudowy-Zdroju, czyli nowa trasa Hopera!

16-01-2023

26 marca rusza nowa trasa Hopera z Włocławka przez Poznań i Wrocław do Kudowy-Zdroju. To nowa szansa wygodnej podróży wielkopolan w góry. A dla wszystkich nowa opcja wypoczynku w uzdrowisku: Jedlina-Zdrój.

Na skróty

Poznań - Kudowa-Zdrój - nowe opcje wyjazdu wielkopolan w góry

Mieszkańcy Poznania, Gniezna, Kościana, Leszna, Rawicza i wielu mniejszych miejscowości Wielkopolski mogą teraz podróżować z adresu pod adres nie tylko w Karkonosze ale również do Ziemi Kłodzkiej. Region ten otoczony jest pięknymi pasmami górskimi. Wśród nich wyróżniamy Góry Stołowe, Góry Suche. Góry Sowie, Góry Bystrzyckie, Góry Sowie, Góry Bardzkie, Gory Orlickie, Masyw Śnieżnika oraz Wzgórza Wodzickie. W regionie znajduje się również wiele miejscowości uzdrowiskowych: Lądek-Zdrój, Długopole-Zdrój, Polanica-Zdrój, Duszniki-Zdrój i Kudowa-Zdrój. Do wszystkich mieszkańcy Wielkopolski mogą dojechać wprost pod drzwi sanatorium.

Jedlina-Zdrój
 

Jedlina-Zdrój - nowe uzdrowisko na mapie Hopera

W Ziemi Wałbrzyskiej położone jest jeszcze jedno uzdrowisko, dotychczas niedostępne na mapie Hopera: Jedlina-Zdrój. Teraz stanowi 27 uzdrowisko dostępne w ramach przejazdów door-to door. Uzdrowisko to u podnóża Gór Wałbrzyskich założyła baronowa Charlotta von Seher-Thoss, z tego powodu na początku nosiło ono nazwę Charlottenbrunn. Wkrótce kurort stał się znany na całym Śląsku.

Turystów przyciągają nie tylko wspaniałe widoki i wyjątkowy mikroklimat ale i bogate zasoby wód mineralnych oraz rozbudowana infrastruktura do aktywnego wypoczynku: siłownie na wolnym powietrzu, place zabaw dla dzieci, obiekty sportowe, bulodrom, park linowy, trasy rowerowe oraz całoroczny tor saneczkowy, długi na 600 metrów i posiadający kilkanaście zakrętów. W uzdrowisku Jedlina-Zdrój leczy się schorzenia układów: oddechowego, pokarmowego, moczowego, schorzenia narządu ruchu oraz choroby przemiany materii. 

Szczawno-Zdrój
 

Jak dojechać do Szczawna-Zdroju z Kujaw?

Jak dojechać do Szczawna-Zdroju z Kujaw i Wielkpolski? Od 26 marca 2023 r. proponujemy wygodną formę z adresu pod adres na naszej nowej trasie z Włocławka, Torunia i Bydgoszczy, przez Gniezno, Poznań i Leszno oraz Wrocław. Dalej trasa wiedzie już do Ziemi Wałbrzyskieji zlokalizowanym na niej uzdrowiskiem Szczawno-Zdrój. Do tego uzdrowiska zaczęliśmy jeździć od sierpnia 2022 r., kiedy to włączyliśmy Wałbrzych i Szczawno-Zdrój do trasy z Karpacza do Buska-Zdroju. Więcej o atrakcjach Szczawna-Zdroju można przeczytać w tej publiakcji Szczawno-Zdrój, Wałbrzych i Świdnica na trasie z Buska-Zdroju do Karpacza

Mieszkańcy Kujaw, Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia i Włocławka zyskują świetne połączenie z Wrocławiem, Ziemią Wałbrzyską i Ziemią Kłodzką. Mogą teraz, w wygodnej formie prosto spod drzwi domu, skorzystać z połączenia takiego jak Bydgoszcz-Wrocław, Toruń-Wałbrzych, czy Inowrocław - Lądek-Zdrój.

Nowa Ruda
 

Usługa adres-adres dla mieszkańców Nowej Rudy

Uruchomienie nowej trasy skutkuje również włączeniem nowego rejonu Ziemi Kłodzkiej do obsługi przez przewozy adres-adres. Mieszkańcy zlokalizowanej w północnej części Ziemi Kłodzkiej Nowej Rudy oraz pobliskich miejscowości będą mogli wygodnie podróżować do Wrocławia, Poznania, Bydgoszczy, Torunia czy kujawskich uzdrowisk: Inowrocławia, Ciechocinka i Wieńca-Zdroju.